Goede seks, daar kan niets tegenop toch? Daarom doen we er met z'n allen ook zo enthousiast aan. Zo lang en zo gevarieerd mogelijk. Of ligt het anders? Nou en of. Dat we het zo vaak doen, is een vastgeroeste mythe. In werkelijkheid blijkt ons seksleven heel wat minder spectaculair en soms zelfs problematisch. Maar vrijuit praten erover praten, doen we nog altijd niet. Met als gevolg dat prestatiegerichte seks de norm blijft, evenals de fabeltjes over seks die ons worden voorgeschoteld. Het beste seksadvies luidt daarom: geloof de statistieken niet.

Doe maar gewoon…
Laat het een troost zijn, al is het maar een kleine: bijna niemand heeft jaar in, jaar uit de meest geweldige seks. Er zitten altijd onderbrekingen in, dieptepunten of zelfs momenten dat het lijkt of het er nooit meer van zal komen. Om zo’n ‘gewoon’ goed seksleven te bereiken, moeten we allereerst ophouden met te geloven in alle mythen. Frequentie, standjes, libido, penislengte, meervoudige orgasmes: neem het met een korreltje zout en trek je er vooral niet teveel van aan. Volgens de seksuologen van het Maastricht UMC+ hebben mannen en vrouwen hebben vooral behoefte aan een normaal, fijn seksleven. Het hoeft allemaal niet zo ingewikkeld. Lees meer over de zin en onzin over seks
Ook zoveel vragen?
Elke leeftijdsfase kent momenten dat je met vragen over seks komt te zitten. Gelukkig staat niemand daarin alleen, blijkt uit vele sites op internet. Daarom een selectie van sites over dit Hot Topic:
- www.sense.info (voor tieners)
- www.seksenzo.info (voor tieners)
- www.seksualiteit.nl (voor iedereen en elke leeftijd)
- www.vrouwonline.nl/sex-relatie (speciaal voor vrouwen)
- www.depaarsekeizerin.nl (een sexy site voor een leven lang plezier in seks)
Vrij veilig
5 redenen om condooms te gebruiken