Als hoofd Diëtetiek zorgt Phil Geerlings ervoor dat patiënten van het Maastricht UMC+ de beste voeding krijgen. Dat bevordert immers het herstel. Gelukkig weet ze ook heel goed wat lekker is! Hier volgen enkele van haar favoriete zomerfruitrecepten. Heerlijk en supergezond!
- Fruitsoep
Pers een sinaasappel uit. Pureer 400 g gemengd fruit (aardbeien, frambozen, rode bessen) samen met het sinaasappelsap en enkele druppels citroensap in een keukenmachine of blender. Roer een zakje vanillesuiker door een bekertje zure room. Schenk de vruchtensoep in 2 diepe borden en schep er een toef van de vanilleroom in. Garneer met de rode bessen. [Bron: FrissFruit]
- Perziken en aardbeien in marsala
Maak 2 perziken en 200 g rijpe aardbeien schoon. Voeg 4 eetlepels marsala toe en laat het fruit een uur marineren. Lekker met Italiaanse koekjes.
- Smulaardbeien
Voeg aan aardbeien een scheutje goede balsamico-azijn toe of een scheutje citroensap. Dat intensiveert hun aroma. Ook vers gehakte muntblaadjes doen het erg goed met aardbeien
Kijk ook eens op www.voedingscentrum.nl of www.gezondheid.be.